Dzwonimy do Premiera Morawieckiego w sprawie orzeczenia TK!

Jedno pytanie do Premiera o publikację orzeczenia w sprawie aborcji eugenicznej

 

Dzwonimy do Premiera Morawieckiego w sprawie orzeczenia TK!

Dzwonimy do Premiera Morawieckiego w sprawie orzeczenia TK!

Ponad 122.000 spośród wszystkich sympatyków CitizenGO podpisało się pod apelem do Premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o natychmiastową publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.


Jak dotąd orzeczenia nie opublikowano, a żadna z tych osób nie otrzymała od Premiera jakiejkolwiek odpowiedzi.


Nie pozostaje nam nic innego jak poprosić Państwa, byśmy wspólnie przekonali Premiera, że na publikację orzeczenia oczekuje rzesza Polaków, a przede wszystkim rzesza jego potencjalnych wyborców.


Nie będzie to trudne, jeśli każdy z nas zaangażuje się w tę akcję osobiście.
Prosimy Państwa o wykonanie dwóch telefonów do:

Biura Prezesa Rady Ministrów w Kancelarii Premiera

tel. (+48) 22 694 75 70 oraz

do Departamentu Koordynacji Procesu Legislacyjnego w Kancelarii Premiera

tel. (+48) 22 694 75 00

Wcześniej dobrze jest przygotować się chwilę do rozmowy.

Jak zwykle proponujemy w takich sprawach prosty schemat:1. Po wybraniu numeru, w pierwszej kolejności, prosimy upewnić się, że dodzwoniliśmy się do Kancelarii Premiera i poprosić o informację z kim rozmawiamy (stanowisko, imię i nazwisko pracownika KPRM).2. W kolejnym zdaniu informujemy, że podpisaliśmy petycję z prośbą o natychmiastową publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej na stronie CitizenGO. Tekst petycji z Państwa podpisem został mailowo przesłany na adres mailowy KPRM.

3.Następnie pytamy, czy Premier został poinformowany o treści tej petycji i czy podjął już decyzję o terminie publikacji orzeczenia, a jeżeli tak to kiedy to nastąpi.4. Jeśli osoba, z którą rozmawiamy nie wie, lub nie chce nam udzielić takich informacji prosimy o połączenie z osobą odpowiedzialną za ten obszar w KPRM.5. Jeśli to się uda, zadajemy wskazanej osobie jeszcze raz pytania z pkt 1, 2, 3. Jeśli odpowiedź jest znowu negatywna proponujemy w grzecznym tonie wyrazić oczekiwanie, że nasz rozmówca zadba, aby Premier natychmiast polecił opublikować orzeczenie.

6. Jeśli w odpowiedzi słyszymy, że nasz rozmówca nie ma kontaktu z Premierem i wpływu na jego decyzje, prosimy o podanie numeru telefonu do osoby, z którą można na ten temat porozmawiać.7. Jeśli taki kontakt dostaniemy, wykonujemy kolejny telefon do wskazanej osoby i rozpoczynamy rozmowę według wcześniejszego scenariusza.8. Jeśli nie, żegnamy się z rozmówcą jeszcze raz wyrażając nadzieję, że nasze żądanie zostanie przekazane Premierowi niezwłocznie, i że dzięki temu jak najszybciej uzyskamy odpowiedź.9. Proponujemy też zostawić pracownikowi KPRM swój numer telefonu i poprosić go, żeby poinformował nas, czy i kiedy Premier zapozna się z naszą petycją oraz, czy i kiedy podejmie decyzję o publikacji orzeczenia.Naszym celem nie jest nękanie pracowników KPRM, bo decyzja o publikacji rzeczywiście nie należy do nich, ale spowodowanie, że powiadomią oni o ogromnym zainteresowaniu sprawą Premiera i jego doradców.

Doświadczenia z innych krajów, ale także z kontaktów z polskimi politykami pokazują, że takie akcje telefoniczne są często skuteczne, o ile uda się do udziału w nich zmobilizować wystarczająco dużą liczbę osób.

Dlatego bardzo prosimy nie odkładać na potem wykonania telefonu do Premiera i zrobić to teraz.Po rozmowie zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która znajduje się w prawej kolumnie.


Dzięki zebranym tam odpowiedziom, będziemy wiedzieli jakie są reakcje urzędników i jakie dalsze kroki powinniśmy podjąć, gdyby akcja telefoniczna okazała się jednak niewystarczająca.Jeszcze raz namawiamy wszystkich Państwa do podjęcia tego drobnego wysiłku i zadzwonienie do Premiera Morawieckiego.


Ruszajmy do dzieła! Tylko kiedy nasza akcja będzie miała wymiar masowy, może być skuteczna.

+ Letter to:

Sign this petition now!

 
Please enter your first name
Please enter your last name
Please enter your email
Please enter your country
Please enter your zip code
Please select an option:
We process your information in according with our Privacy policy and Terms of use.By signing, you accept CitizenGO's Terms of Use and Privacy Policy and you agree to receive occasional emails about our campaigns. You can unsubscribe at any time.

Dzwonimy do Premiera!

Dziękujemy za Państwa wysiłek, telefon do Premiera i wypełnienie naszej ankiety.

[Your Name]

Dzwonimy do Premiera Morawieckiego w sprawie orzeczenia TK!

Sign this petition now!