NE uvođenju materijala koji promiču homoseksualni stil života u naše škole!

MINISTRASTVU OBRAZOVANJA I SPORTA

 

NE uvođenju materijala koji promiču homoseksualni stil života u naše škole!

020.000
  17.343
 
17.343 potpisa do sad. Pomozite nam prikupiti 20.000 potpisa.

NE uvođenju materijala koji promiču homoseksualni stil života u naše škole!

Prosvjetni djelatnici HNS-ovoj ministrici i pravobraniteljici: ‘Pravo djeteta je imati mamu i tatu’

(FOTO) Kaštelanske maškare odgovorile na kaznene prijave LGBT udruga

(VIDEO, FOTO) Dvostruki kriteriji i za maškare: Zašto je izrugivanje jednih – satira, a drugih govor mržnje?

19.01.2018

Dodatno očitovanje Ministarstva znanosti i obrazovanja zaprimljeno 19.01:

(...) za slikovnicu „Moja dugina obitelj“ Ministarstvo znanosti i obrazovanja nije izdalo pozitivno mišljenje temeljem kojega bi  (...) navedena slikovnica mogla biti korištena u odgojno-obrazovnim ustanovama RH. (...) kao što je u očitovanju rečeno, navedena slikovnica ne može biti promovirana po odgojno obrazovnim ustanovama.


18.01.2018.

Potpora tiskanju LGBT slikovnice u Hrvatskoj dio je francuske državne politike

17.01.2018

Odgovor Ministarstva znanosti i obrazovanja: Upit za očitovanje o kriterijima evaluacije i korištenja obrazovnih materijala u odgojno-obrazovnim ustanovama u RH:

"S obzirom na sve gore navedeno, ali i na temelju sadržaja Vašeg podneska u kojem ste naveli da se civilna udruga "Dugine obitelji" najavila izdavanje svoje prve slikovnice, naslova "Moja dugina obitelj", i da istu namjeru distribuirati svim zainteresiranim odgojno-obrazovnim djelatnicima te odgojno-obrazovnim ustanovama u Republici Hrvatskoj, napominjem da navedenoj udruzi Ministarstvo znanosti i obrazovanja nije izdalo pozitivno mišljenje za korištenje navedene slikovnice unutar odgojno-obrazovnih ustanova u Republici Hrvatskoj, u sklopu nastavnoga i/ili drugih oblika odgojno-obrazovnog procesa, te stoga ista ne može biti promovirana po navedenim odgojno-obrazovnim-ustanovama.

Također, napominjem, sukladno odredbama članka 59. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, u školskim ustanovama je zabranjen svaki oblik promidžbe i prodaje prozivoda koji nisu u skladu s ciljevima odgoja i obrazovanja te nacionalnim i predmetnim kurikulumom, odnosno s važećim nastavnim planovima i programima.

13. 01. 2018.

Čime se bavi Francusko veleposlanstvo u Zagrebu: LGBT slikovnica financirana njihovim sredstvima, sudjeluju i u predstavljanju

11.01.2018.

Prof. dr. sc. Marušić o slikovnici ‘duginih obitelji’: Rodna teorija ne može biti predmet školskoga gradiva

Može li u vrtiće priča o djeci u istospolnim obiteljima? 

(Ovakav ministričin pristup u obrazovni sustav uvodi totalnu anarhiju i otvara vrata zlouporabi obrazovanja sa svrhom manipuliranja odgojem djece u njihovoj najosjetljivijoj dobi.)

----

Sredinom tjedna u medijima se pojavila vijest kako će Hrvatska sredinom siječnja dobiti prvu slikovnicu za djecu koja promovira homoseksualni način života i posvajanje djece od strane LGBT parova. Slikovnica će govoriti o “istospolnim obiteljima”, a zvat će se  “Moja dugina obitelj”.

Slikovnica je djelomično tiskana o trošku članova Udruge, dok je Francusko veleposlanstvo u Zagrebu pokrilo troškove tiska i honorara. U pripremi slikovnice sudjelovali su koordinator udruge Dugine obitelji Daniel Martinović, Maja Škvorc, Ivo Šegota i Borna Žeželj. Slikovnica će službeno biti predstavljena 18. siječnja, a u planu su i prijevodi na engleski, njemački, francuski i talijanski jezik. Iz Udruge su poručili kako su već dobili upite „pojedinih odgojno-obrazovnih djelatnika te ustanova i organizacija koje žele svoj primjerak slikovnice“ te kako će prvih 500 primjeraka slikovnice podijeliti školama i vrtićima koji su već izrazili želju za slikovnicom. „Najviše ih je iz Zagreba, ali ima ih i iz drugih dijelova Hrvatske“.

Slikovnica “Moja dugina obitelj” nije prošla nikakvu procjenu nadležnih i stručnih tijela unutar obrazovnog sustava u RH te se postavlja pitanje na temelju:

  • kojih kriterija organizacije civilnog društva mogu surađivati sa školama i odgojno obrazovnim ustanovama, uključujući i dostavu  publikacija za korištenje u nastavi i radu s djecom i mladima?
  • kojih zakonskih odredbi se odgojno-obrazovni djelatnici državnih odgojnih ustanova mogu samoinicijativno služiti materijalima institucija civilnog društva koje nisu prošle procjenu nadležnih i stručnih tijela, kao što su Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta te Agencija za odgoj i obrazovanje?

Ustav RH štiti pravo roditelja na odgoj svoje djece:  „Roditelji su dužni odgajati, uzdržavati i školovati djecu te imaju pravo i slobodu da samostalno odlučuju o odgoju djece.“  (čl. 64.)

Roditelji i škola bi zajedno trebali djelovati na odgoju i izobrazbi djece. To zajedničko djelovanje je i predviđeno odredbama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnim i srednjim školama. Upravo zbog toga je neophodno da Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji sa školama i vrtićima čiji su djelatnici zatražili dostavu slikovnice o tome obavijeste roditelje djece koja te ustanove pohađaju o mogućem korištenju nestručnog i neevaluiranog materijala, kao i materijala koji promiču homoseksualni stil života i posvajanje djece od strane LGBT parova, koje u Hrvatskoj nije dopušteno.

Ulazak neodobrenih obrazovnih materijala koje nisu prošle procjenu Ministarstva znanosti i obrazovanja imat će dalekosežne negativne posljedice za odgoj djece. Zatražite od Ministarstva jasne kriterije na temelju kojih se odlučuje o edukativnim materijalima u školama i upotrijebite roditeljsko pravo na slobodu o odlučivanju o odgoju djece, zajamčenu Ustavom!

IZVORI:

Udruga Dugine obitelji školama i vrtićima planira dijeliti slikovnicu koja promovira posvajanje djece od strane LGBT parova

Otvoreno pismo ministrici Divjak o slikovnici „Moja dugina obitelj“

Photo: snimak zaslona

+ Letter to:

Sada potpišite peticiju!

 
Please enter your email
Please enter your first name
Please enter your last name
Please enter your country
Please enter your zip code
Molimo vas, izaberite jednu od ponuđenih opcija:

Upit za očitovanje o kriterijima evaluacije i korištenja obrazovnih materijala u odgojno obrazovnim ustanovama RH

Poštovana ministrice Divjak,

Iz udruge „Dugine obitelji“, izdavača slikovnice „Moja dugina obitelj” koja promovira homoseksualni način života i posvajanje djece od strane LGBT parova, poručili su kako su zaprimili upite „pojedinih odgojno-obrazovnih djelatnika te ustanova i organizacija koje žele svoj primjerak slikovnice“.

U hrvatskom obrazovanju, koje bi trebalo težiti izvrsnosti i profesionalnosti, privatne inicijative prosvjetnih djelatnika koje nemaju suglasnost roditelja i nadležnih institucija su nedopustive.

Stoga od Vas tražim očitovanje o:

  •  jasnim kriterijima na temelju kojih organizacije civilnog društva mogu surađivati sa školama i odgojno obrazovnim ustanovama, uključujući i dostavu  publikacija) za korištenje u nastavi i radu s djecom i mladima
  • zakonskim odredbama na temelju kojih odgojno-obrazovni djelatnici te državne ustanove koje rade s djecom mogu samoinicijativno zatražiti materijale institucija civilnog društva koje nisu prošle evaluaciju nadležnih i stručnih tijela, kao što su Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta te Agencija za odgoj i obrazovanje?

Roditelji i škola bi zajedno trebali djelovati na odgoju i izobrazbi djece. To zajedničko djelovanje je i predviđeno odredbama Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnim i srednjim školama. A podsjećamo Vas i na Ustav RH koji u čl. 64. koji štiti pravo roditelja na odgoj svoje djece:  „Roditelji su dužni odgajati, uzdržavati i školovati djecu te imaju pravo i slobodu da samostalno odlučuju o odgoju djece.“ Zbog toga je neophodno da Ministarstvo u suradnji sa školama i vrtićima čiji su djelatnici samoinicijativno zatražili dostavu slikovnice obavijestite roditelje ili zakonske skrbnike djece koji te vrtiće/škole pohađaju o mogućem korištenju nestručnog i neevaluiranog materijala, kao i materijala koji promiču homoseksualni stil života i posvajanje djece od strane LGBT parova, koje u Hrvatskoj nije dopušteno.

[Ime i prezime]

NE uvođenju materijala koji promiču homoseksualni stil života u naše škole!

Sada potpišite peticiju!

020.000
  17.343
 
17.343 potpisa do sad. Pomozite nam prikupiti 20.000 potpisa.