Čínští křesťané, kterým ČR odmítla azyl, se obávají mučení

Výzva ministru vnitra České republiky

 

Čínští křesťané, kterým ČR odmítla azyl, se obávají mučení

02.000
  1.693
 
1.693 ľudí už podpísalo. Pomôž nám dosiahnuť 2.000 podpisov.

Čínští křesťané, kterým ČR odmítla azyl, se obávají mučení

Ministerstvo vnitra České republiky nedávno odmítlo většinu azylových žádostí v mimořádně citlivém případě čínských křesťanů. Úřady udělily azyl pouze osmi žadatelům, dalším 70 věřícím nebyla chrana před pronásledováním z důvodu víry přiznána.

Prosím, podpořte spolu s námi čínské křesťany, kteří se obávají týrání a mučení ze strany čínských úřadů.

„Bojíme se o sobě říct víc, víme, že nás čínské úřady už dva roky hledají, v Číně by nás zatkli, protože věříme v Boha,“ říkají lámanou češtinou dvě ze žadatelek o azyl.

Otec Pavel Šupol, který se o jednu skupinu Číňanů stará, dodává, že samotné podání žádosti o azyl v jiných zemích je v Číně považováno za trestný čin.

Čína má dlouhou tradici v porušování lidských práv a svobody vyznání.

V Čínské republice vládne přesvědčení, že křesťanství ohrožuje vedoucí úlohu komunistické strany. Oficiálně je možné být členem jen státem uznaných a spravovaných církví, ve kterých však má vládnoucí Komunistická strana kontrolu nad tím, kdo bude jmenován pastorem, knězem či biskupem, a kde kázání podléhají cenzuře a jsou využívány k státní propagandě.

I tyto „státní církve“ se však stávají terčem perzekuce, když jsou příliš velké, mají kontakt se zahraničím, nebo jiným způsobem „ohrožují stranu“. Ve snaze o jejich větší „počínštění“ byla v Číně odstraněna řada symbolů křesťanství, tisíce křížů a mnoho kostelních věží. Jeden z největších evangelikálních kostelů byl v lednu 2018 zdemolován (video TU). Podzemní a tzv. „domácí“ církve čelí stálému ostrému pronásledování.

Mnozí čínští žadatelé o azyl, jak to umožňuje náš zákon, si po půl roce od podání žádosti o azyl našli práci, aby nebyli přítěží v hostitelské zemi, a učí se český jazyk.

Jelikož máme důvodné obavy o osud čínských křesťanů, pokud budou nuceni vrátit se zpět do Číny, žádáme Ministerstvo vnitra ČR o důkladné a spravedlivé přehodnocení jejich situace a poskytnutí ochrany, která zamezí jejich pronásledování v jejich rodné zemi.

 

Související odkazy:

Česká biskupská konference:
http://www.ado.cz/clanek/cbk-k-situaci-skupiny-cinskych-krestanu-v-cr

Ekumenická rada církví: 
http://www.ekumenickarada.cz/in/3027/ekumenicka_rada_cirkvi_vyzyva_k_modlitbam_za_cinske_krestany

Reportáž České televize: 
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/218452801240009/0/55362-vezeni-za-viru/

Reportáž Aktuálně.cz:

https://video.aktualne.cz/dvtv/v-cine-by-nas-zatkli-hledaji-nas-bojime-se-o-rodiny-tady-jsm/r~918d552e2b6b11e8b8310cc47ab5f122/

+ Letter to:

Podpísať petíciu teraz!

 
Please enter your email
Please enter your first name
Please enter your last name
Add a personal message to the email
Please enter your country
Please enter your zip code
Prosím, vyberte si z nasledujúcich možností:

Spravedlivé přehodnocení situace čínských křesťanů

Pro: Ministr vnitra, Mgr. Lubomír Metnar
Kopie: Úřad OSN pro uprchlíky, ambasády ČR 

Vážený pane ministře,

máme vážné obavy o další osud čínských křesťanů, kteří v České republice neúspěšně zažádali o azyl, v případě, že by byli nuceni se do Číny vrátit.

Žádáme Vás proto o opětovné důkladné a spravedlivé přehodnocení situace těchto čínských žadatelů o azyl, kteří mají odůvodněný strach z pronásledování z důvodu náboženství. Žádáme zároveň o poskytnutí ochrany, ať už ve formě azylu, humanitárního azylu nebo doplňkové ochrany tak, aby bylo účinně zamezeno jejich pronásledování v jejich vlasti.

S pozdravem,

[Vaše meno/Vaše jméno]

Čínští křesťané, kterým ČR odmítla azyl, se obávají mučení

Podpísať petíciu teraz!

02.000
  1.693
 
1.693 ľudí už podpísalo. Pomôž nám dosiahnuť 2.000 podpisov.